Obrazovanje za generacije koje dolaze
U svijetu i vremenu u kojem se tehnologija neprestano mijenja, roditelji su više nego ikad svjesni važnosti obrazovanja u poljima znanosti, tehnologije, inženjerstva i matematike (STEM – znanost, tehnologija, inženjerstvo, matematika). Američka obrazovna mreža Young Engineers specijalizirala se upravo za podučavanje djece u tim područjima.
Od ove godine, franšizne partnere traže i u zemljama ove regije.
Polaznici škole bila bi djeca od 4 do 15 godina, čime bi se pridružila velikoj obrazovnoj zajednici s više od 30.000 učenika i više od 200 škola koje pod brandom Young Engineers djeluju širom svijeta. Programe ove škole prepoznali su i prestižni Harvard i Komisija Europske unije.
Davatelj franšize napominje da poduzetnici koji bi bili zainteresirani za otvaranje i vođenje škole ne trebaju imati iskustva iz područja obrazovanja. Tijekom obuke koju će davatelj organizirati, budući primatelji franšize steći će sva potrebna znanja za pokretanje i razvoj ovog edukativnog koncepta. – Naš tim za poslovni razvoj sastoji se od stručnjaka za marketing, pokretanje posla, operativno poslovanje i financije. Ovaj iskusni tim vodit će vas na svakom koraku, sve dok ste primatelj franšize – poručuje davatelj franšize budućim partnerima.
Ulaganje u otvaranje poslovnice kreće se od 1,5 do 20 tisuća dolara. Konačni iznos najviše će ovisiti o veličini i opremljenosti školskih prostorija. S druge strane, svaka podružnica imat će teritorijalnu ekskluzivnost za područje koje obuhvaća približno 100.000 stanovnika, što je, prema riječima davatelja franšize, dovoljno za uspješan rad. Na temelju dugogodišnjeg iskustva, procjenjuje se da je idealna lokacija za Young Engineers područje s velikim brojem djece, odnosno, lokacije u blizini klasičnih škola ili drugih obrazovnih institucija.
pročitajte članke
„Ukoliko postajete primatelji franšize, utoliko postajete partneri i prijatelji, a financijski ste neovisni“, kaže Sarah Vuković, zadužena za razvoj mreže škola „Malac Genijalac“ u Hrvatskoj
U franšiznom sustavu Edukido većina primatelja franšize su žene. Zašto je to tako?
Dobro ustrojeni franšizni sustavi nastoje konstantno uvoditi inovacije koje će unaprijediti i olakšati poslovanje franšiznim partnerima. Što je aktualno u obrazovnom sustavu Maple Bear?
„Škola brzog čitanja i mudrog učenja“ jedan je od rijetkih regionalnih franšiznih sustava sa zavidnim brojem primatelja franšize koji vode dvije ili više poslovnica. Zašto je ovaj fenomen važan i što to govori o samom franšiznom sustavu?
„Svatko tko prepozna ljepotu naše obrazovne misije, kvalificiran je za primatelja franšize Young Engineers“, kaže osnivač ovog američkog edukativnog koncepta Amir Asor
Najčitanije
Proces traženja (regrutiranja) primatelja franšize nije nimalo lak. Kako bi se tvrtke trebale pripremiti za ovaj proces i što je potrebno za dobru promociju franšiznog koncepta?
Pod imenom Verbatoria u više od 20 zemalja posluju centri za neurometrijsko testiranje i analizu urođenih talenata pojedinca. Ovaj sistem prisutan je i na ovim prostorima i nudi franšizu. Ko su poželjni primaoci ove franšize?
Željela se posvetiti edukaciji djece i pri tom graditi vlastiti poduzetnički put. Ines Slunjski napustila je posao u državnom sustavu, uzela franšizu i donijela u Varaždin dva edukativna programa – Malac Genijalac i Edukido.
Franšizing je način na koji vlastiti posao možete voditi pod dobro poznatim brendom! Koristi se i od strane nekih od najvećih svijetskih brendova. Stoga - pokušajmo objasniti što je to franšizno poslovanje!
„Sve što smo do sada postigle je rezultat ogromne ljubavi, energije, želje i upornosti“, kažu Maja i Arnela, dvije mame i prijateljice koje stoje iza brenda Pepetuška, pod kojim se od 2016. prave i prodaju posve jedinstvene, personalizirane lutke.