Umrežavanje Evrope
Pandemija koronavirusa dovela je u težak položaj sve obrazovne sustave koji nastavu drže u učionicama. Time je, svakako, otežano i svako internacionalno širenje i razvoj franšiznih brandova – posebno onih iz područja obrazovanja. Ipak, poljska škola programiranja za odrasle Coders Lab uspjela je krajem prošle godine otvoriti Austrijiu kao novo tržište, i to usred vala zatvaranja i restrikcija zbog izbijanja pandemije. Sada je već sigurno da će ove godine, u prilično nepovoljnijim okolnostima, biti otvoreno još jedno tržište, na sasvim drugom kraju Evrope – u Španiji.
Španski partner tvrtke Coders Lab, Oxygen Workspace, uspostavit će školu programiranja kao dio svoje postojeće mreže coworking poslovnica, s idejom da olakša povezivanje polaznika škole s potencijalnim poslodavcima, koji u velikoj mjeri koriste ove coworking prostore. S jedne strane, Oxygen Workspace ponudit će dodatnu obuku programerima-freelancerima (samozaposlenim programerima) ili programerima zaposlenima u programerskim kućama koje su postojeći klijenti, a s druge strane, olakšat će korisnicima svojih coworking prostora da dođu do programera i usluga programiranja.
Austrijski primatelj franšize je, pak, međunarodna grupacija za edukaciju, eduPRO GmbH. Njihova je ideja da, uz niz tečajeva i obuka koje već pružaju, rade na edukaciji i pripremi programera, kroz nastavni plan i intenzivne kurseve Coders Laba.
Pored Španije i Austrije, Coders Lab ima franšizne partnere i u Rumuniji i Indoneziji.
S obzirom na situaciju s pandemijom, čelnici Coders Laba odlučili su dodatno olakšati uslove i potaknuti nove partnere iz regije Srednje i Istočne Evrope da uđu u mrežu, tako da će do kraja juna ulazna franšizna naknada za sve potencijalne partnere iz Bosne i Hercegovine i susjednih zemalja biti smanjena na 10.000 eura.
pročitajte članke
– Situacija s pandemijom pokazala je da je IT industrija otporna na krizu, ali nas je i naučila da je budućnost u onlinu – kaže Grzegorz Morawski, franšizni menadžer škola programiranja Coders Lab
Pandemija koronavirusa potvrdila je koliko nam je IT potreban. Poljski franšizni sustav Coders Lab posvećen je upravo obrazovanju IT stručnjaka, a cilj im je otvoriti franšizne škole programiranja i na ovom području.
Poljska škola programiranja Coders Lab nastavlja širiti franšiznu mrežu na inozemnim tržištima. Zainteresirani su i za zemlje Balkana.
Period izvanrednih mjera može biti pravo vrijeme za planiranje novih ulaganja. Predstavljamo vam biznis koji može biti vrlo uspješan u razdoblju nakon krize.
„Kriza neće izbrisati franšize s lica zemlje. Kada pandemija prođe, davatelje franšiza čeka dobar period za razvoj mreže“, kaže Grzegorz Morawski, franšizni menadžer IT škola Coders Lab iz Poljske
Najčitanije
Proces traženja (regrutiranja) primatelja franšize nije nimalo lak. Kako bi se tvrtke trebale pripremiti za ovaj proces i što je potrebno za dobru promociju franšiznog koncepta?
Pod imenom Verbatoria u više od 20 zemalja posluju centri za neurometrijsko testiranje i analizu urođenih talenata pojedinca. Ovaj sistem prisutan je i na ovim prostorima i nudi franšizu. Ko su poželjni primaoci ove franšize?
Željela se posvetiti edukaciji djece i pri tom graditi vlastiti poduzetnički put. Ines Slunjski napustila je posao u državnom sustavu, uzela franšizu i donijela u Varaždin dva edukativna programa – Malac Genijalac i Edukido.
Franšizing je način na koji vlastiti posao možete voditi pod dobro poznatim brendom! Koristi se i od strane nekih od najvećih svijetskih brendova. Stoga - pokušajmo objasniti što je to franšizno poslovanje!
„Sve što smo do sada postigle je rezultat ogromne ljubavi, energije, želje i upornosti“, kažu Maja i Arnela, dvije mame i prijateljice koje stoje iza brenda Pepetuška, pod kojim se od 2016. prave i prodaju posve jedinstvene, personalizirane lutke.