Ulaganje u budućnost djece
Obrazovni sustav Maple Bear do sada je putem franšize implementirao najbolje prakse kanadske bilingvalne nastave te metoda poučavanja u 19 zemalja svijeta – pod brandom Maple Bear u ovom trenutku posluje gotovo 400 škola koje pohađa više od 40.000 učenika.
Od rujna ove godine, Maple Bear otvorit će i prvu obrazovnu ustanovu u Europi – franšizu ovog kanadskog sustava kupio je vrtić FRAM Kindergarten iz grada Sibiu u Rumunjskoj, navodi se u službenom priopćenju.
Kako to franšizna suradnja podrazumijeva, vrtić će nastaviti poslovati pod brandom Maple Bear, primjenjujući od sada u potpunosti obrazovne metode i know-how ovog kanadskog sustava. U procesu konverzije i prelaska na nove načine rada, primatelju će franšize izravno pomagati akademski tim Maple Beara. Osim toga što su prošli obuku, primatelj i osoblje škole u Sibiu će se i tijekom čitave školske godine moći osloniti na pomoć i potporu stručnog tima iz Kanade, navodi se u priopćenju.
Partner u Sibiu, međutim, već radi i na otvorenju osnovne škole, također pod franšizom Maple Beara. Osnovna će škola biti smještena u zasebnu zgradu, a bila bi spremna upisati prvu generaciju djece koja će predškolski program završiti u postojećem vrtiću Maple Bear.
– Motivacija za otvorenje škole bi definitivno morala biti duboka i snažna – moja potječe iz obitelji i povezana je s mojim zanimanjem za edukaciju male djece. Više od ulaganja u ovaj projekt, osjećam da mi, zapravo, investiramo u budućnost, jer smo zajednici donijeli najbolje prakse koje treba slijediti. Za mene, Maple Bear je dvojezični obrazovni program kakav smo trebali kad smo mi išlu u školu. Doista sam sretna što ga sad bar mogu pružiti generacijama moje djece – kaže Ileana Vranceanu, vlasnica vrtića FRAM Kindergarten koji će od sada poslovati pod franšizom Maple Beara.
– Naš prvi franšizni partner dijeli iste vrednosti i strast prema obrazovanju i ulaganju u budućnost djece. Uvjereni smo da će usvajanje našeg bilingvalnog programa biti glatko i bez problema, s obzirom na okruženje i uvjete koje smo zatekli u vrtiću – vidimo da je s odličnim strategijama poučavanja engleski već postao dijelom svakodnevnog života djece – kaže Yann Bidan, generalni direktor tvrtke Maple Bear Central and Eastern Europe, zadužene za razvoj mreže te potporu primateljima franšize iz ovog dijela Europe.
Maple Bear planira u Rumunjskoj otvoriti 10 obrazovnih ustanova, vrtića i osnovnih škola, uz mogućnost otvorenja gimnazije i srednjih škola u doglednoj budućnosti. Za sada je sigurno da će, po otvorenju škola u Sibiu, tijekom 2020. biti otvoreni i franšizni vrtić i osnovna škola u Sofiji u Bugarskoj. Franšiza Maple Beara, da podsjetimo, dostupna je i za poduzetnike iz zemalja ove regije.
Međutim, gdje god se pojavi, Maple Bear djeluje u skladu s lokalnim obrazovnim propisima, nudeći potpuno prilagođene lokalne kurikulume uz kanadski program i metode poučavanja, ističe Bidan. – Na taj način, poštujemo i lokalnu kulturu i pružamo puno više mogućnosti za daljnje obrazovanje. Mi ne želimo stvoriti Francuze, Amerikance ili Kanađane, nego odgajati djecu poštujući njihov kulturni identitet, ali koja će razmišljati kao građani svijeta. Priprema za 21. stoljeće, stalni proces učenja i obrazovanje djece kao građana svijeta – utkani su u same temelje kanadskih nastavnih metodologija koje su stvorene da educiraju djete u cijelosti – fizički, intelektualno, emocionalno i socijalno – objašnjava Bidan.
pročitajte članke
Dobro ustrojeni franšizni sustavi nastoje konstantno uvoditi inovacije koje će unaprijediti i olakšati poslovanje franšiznim partnerima. Što je aktualno u obrazovnom sustavu Maple Bear?
„Podrška koju dobivamo, i na koju ćemo uvijek moći računati, ključna je u franšiznoj saradnji i objašnjava svjetski uspjeh Maple Beara“, navodi Ljiljana Nikolova zašto se odlučila za franšizu ovog obrazovnog sistema
Franšize iz oblasti edukacije djece nastavile su širiti svoje mreže i tokom pandemije. Nekoliko sistema je potpisalo franšizne ugovore i započelo poslovanje i u zemljama ove regije.
Kanadski sustav Maple Bear jedna je od najvećih svjetskih obrazovnih franšiza. Što nudi ova franšiza te tko bi bili idealni partneri u zemljama ove regije, objašnjava Yann Bidan, generalni direktor za Centralnu i Istočnu Europu
Kanadski obrazovni sustav Maple Bear pokreće razvoj franšizne mreže u zemljama regije. Saznajte kako da prvi postanete primatelj franšize i pod posebnim uvjetima uđete u rastući biznis edukacije
Najčitanije
Proces traženja (regrutiranja) primatelja franšize nije nimalo lak. Kako bi se tvrtke trebale pripremiti za ovaj proces i što je potrebno za dobru promociju franšiznog koncepta?
Šta je potrebno i ko može postati primalac franšize centra za neurometrijsko testiranje Verbatoria, otkriva Kenan Begić, suvlasnik kompanije Solution Lab.
Posao se ne može pokrenuti bez ulaganja, a franšiza, po tom pitanju, nije iznimka. Koje se to, pak, investicije tretiraju kao obvezne – kao ulaganja bez kojih se franšizna suradnja ne može zamisliti?
„Sve što smo do sada postigle je rezultat ogromne ljubavi, energije, želje i upornosti“, kažu Maja i Arnela, dvije mame i prijateljice koje stoje iza brenda Pepetuška, pod kojim se od 2016. prave i prodaju posve jedinstvene, personalizirane lutke.
Franšizing je način na koji vlastiti posao možete voditi pod dobro poznatim brendom! Koristi se i od strane nekih od najvećih svijetskih brendova. Stoga - pokušajmo objasniti što je to franšizno poslovanje!