Ulaganje u budućnost djece
Obrazovni sustav Maple Bear do sada je putem franšize implementirao najbolje prakse kanadske bilingvalne nastave te metoda poučavanja u 19 zemalja svijeta – pod brandom Maple Bear u ovom trenutku posluje gotovo 400 škola koje pohađa više od 40.000 učenika.
Od rujna ove godine, Maple Bear otvorit će i prvu obrazovnu ustanovu u Europi – franšizu ovog kanadskog sustava kupio je vrtić FRAM Kindergarten iz grada Sibiu u Rumunjskoj, navodi se u službenom priopćenju.
Kako to franšizna suradnja podrazumijeva, vrtić će nastaviti poslovati pod brandom Maple Bear, primjenjujući od sada u potpunosti obrazovne metode i know-how ovog kanadskog sustava. U procesu konverzije i prelaska na nove načine rada, primatelju će franšize izravno pomagati akademski tim Maple Beara. Osim toga što su prošli obuku, primatelj i osoblje škole u Sibiu će se i tijekom čitave školske godine moći osloniti na pomoć i potporu stručnog tima iz Kanade, navodi se u priopćenju.
Partner u Sibiu, međutim, već radi i na otvorenju osnovne škole, također pod franšizom Maple Beara. Osnovna će škola biti smještena u zasebnu zgradu, a bila bi spremna upisati prvu generaciju djece koja će predškolski program završiti u postojećem vrtiću Maple Bear.
– Motivacija za otvorenje škole bi definitivno morala biti duboka i snažna – moja potječe iz obitelji i povezana je s mojim zanimanjem za edukaciju male djece. Više od ulaganja u ovaj projekt, osjećam da mi, zapravo, investiramo u budućnost, jer smo zajednici donijeli najbolje prakse koje treba slijediti. Za mene, Maple Bear je dvojezični obrazovni program kakav smo trebali kad smo mi išlu u školu. Doista sam sretna što ga sad bar mogu pružiti generacijama moje djece – kaže Ileana Vranceanu, vlasnica vrtića FRAM Kindergarten koji će od sada poslovati pod franšizom Maple Beara.
– Naš prvi franšizni partner dijeli iste vrednosti i strast prema obrazovanju i ulaganju u budućnost djece. Uvjereni smo da će usvajanje našeg bilingvalnog programa biti glatko i bez problema, s obzirom na okruženje i uvjete koje smo zatekli u vrtiću – vidimo da je s odličnim strategijama poučavanja engleski već postao dijelom svakodnevnog života djece – kaže Yann Bidan, generalni direktor tvrtke Maple Bear Central and Eastern Europe, zadužene za razvoj mreže te potporu primateljima franšize iz ovog dijela Europe.
Maple Bear planira u Rumunjskoj otvoriti 10 obrazovnih ustanova, vrtića i osnovnih škola, uz mogućnost otvorenja gimnazije i srednjih škola u doglednoj budućnosti. Za sada je sigurno da će, po otvorenju škola u Sibiu, tijekom 2020. biti otvoreni i franšizni vrtić i osnovna škola u Sofiji u Bugarskoj. Franšiza Maple Beara, da podsjetimo, dostupna je i za poduzetnike iz zemalja ove regije.
Međutim, gdje god se pojavi, Maple Bear djeluje u skladu s lokalnim obrazovnim propisima, nudeći potpuno prilagođene lokalne kurikulume uz kanadski program i metode poučavanja, ističe Bidan. – Na taj način, poštujemo i lokalnu kulturu i pružamo puno više mogućnosti za daljnje obrazovanje. Mi ne želimo stvoriti Francuze, Amerikance ili Kanađane, nego odgajati djecu poštujući njihov kulturni identitet, ali koja će razmišljati kao građani svijeta. Priprema za 21. stoljeće, stalni proces učenja i obrazovanje djece kao građana svijeta – utkani su u same temelje kanadskih nastavnih metodologija koje su stvorene da educiraju djete u cijelosti – fizički, intelektualno, emocionalno i socijalno – objašnjava Bidan.

pročitajte članke

Edukido u 3 godine otvara 15 centara u Hrvatskoj i širi se na regiju. Donosimo razgovor sa voditeljicom franšize, Ines Slunjski, o rastu, podršci i planovima za budućnost.
„Ukoliko postajete primatelji franšize, utoliko postajete partneri i prijatelji, a financijski ste neovisni“, kaže Sarah Vuković, zadužena za razvoj mreže škola „Malac Genijalac“ u Hrvatskoj
Franšizni koncept Edukido proširio je mrežu u Hrvatskoj. Novi edukativni centri bit će otvoreni u Zadru i Rijeci.
U franšiznom sustavu Edukido većina primatelja franšize su žene. Zašto je to tako?
„Škola brzog čitanja i mudrog učenja“ jedan je od rijetkih regionalnih franšiznih sustava sa zavidnim brojem primatelja franšize koji vode dvije ili više poslovnica. Zašto je ovaj fenomen važan i što to govori o samom franšiznom sustavu?
Najčitanije

New York bagel sa sarajevskom dušom: kako je jedan bračni par pokrenuo hit biznis i sada nudi franšizu svima koji žele autentičan brend u svom gradu.
„Sve što smo do sada postigle je rezultat ogromne ljubavi, energije, želje i upornosti“, kažu Maja i Arnela, dvije mame i prijateljice koje stoje iza brenda Pepetuška, pod kojim se od 2016. prave i prodaju posve jedinstvene, personalizirane lutke.
Zahvaljujući snažnom franšiznom razvoju, grčki lanac kafeterija MIKEL Coffee Company izrastao je u međunarodni brend. Što je potrebno za uzimanje franšize?
Minela Bašić je oduvijek voljela raditi s djecom, a kako je nedavno postala dio Jumping Clay franšizne obitelji – ta joj se želja i ispunila.
Zainteresirani ste za pokretanje novog posla? Razmišljate o kupnji franšize? No, mnogo toga je nepoznato, te vas ta pomisao pomalo i plaši? Pokušajte ovako: popunite poznati australski test ispod – možda vam pomogne doći do odgovora je li franšizing za vas!